Montaż wentylacji – instalacja wentylacji

Montaż wentylacji – instalacja wentylacji

SERVICE OVERVIEW

Wentylacja z rekuperacja:

 

  • Projektowanie 
  • Montaż 
  • Sprzedaż 
  • Instalacja
 
SYSTEMY WENTYLACYJNE HYBRYDOWE
 
Wentylacja hybrydowa to skuteczny sposób na wzmocnienie działania najbardziej rozpowszechnionej wentylacji grawitacyjnej. Zastosowanie urządzeń hybrydowych zapewnia stabilność wymiany powietrza na poziomie systemów wentylacji mechanicznej. Czy zatem nie lepiej jest od razu wykorzystać wentylację mechaniczną? Otóż układ hybrydowy pozwala dalej korzystać z prostoty wentylacji naturalnej i daje możliwość tylko takiej wymiany powietrza, gdy warunki zewnętrzne są wystarczające aby zadziałała ciąg grawitacyjny. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty eksploatacji (wydatki na energię elektryczną). To bardzo prosty układ wykorzystujący istniejące elementy w budynku (bez konieczności przerabiania ich). Wystarczy kupić i zamontować nasadę hybrydową na zakończeniu kanału wentylacyjnego, czyli na dachu. Pozostała część instalacji pozostaje bez zmian.

 Instalacje hybrydowe są nazywane sposobem na łagodne przejście z tradycyjnych metod wykorzystywanych w domu na nowoczesne systemy, które sporo kosztują, a ich eksploatacja często wiąże się z dużym nakładem finansowym. Systemy hybrydowe pozwalają wykorzystać tańsze źródło jeśli jest ono wystarczająco wydajne i wspomóc układ, gdy zajdzie taka potrzeba. Hybrydy najczęściej spotyka się w instalacjach grzewczych, np. ekologiczne źródła czerpiące darmową energię ze środowiska (kolektory słoneczne, pompy ciepła) w połączeniu z tradycyjnym kotłem, gdy warunki pogodowe nie zapewniają wystarczającej mocy. Drugim przykładem jest wentylacja, czyli połączenie grawitacyjnych kanałów z elementami mechanicznymi.

Wentylacja hybrydowa - budowa

 

  

SYSTEMY WENTYLACYJNE DO DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH I PASYWNYCH (GEO-SYSTEM)

Zadaniem wentylacji jest dostarczanie do wnętrza pomieszczenia świeżego powietrza. Prawidłowo działająca wentylacja zapewnia odpowiedni stan powietrza i poziom wilgotności w danym pomieszczeniu. Warto o tym pamiętać, ponieważ brak lub niedostateczna wentylacja może mieć zgubne skutki – złe samopoczucie mieszkańców, reakcje alergiczne, pogorszenie się stanu budynku.

 

REKUPERATORY

Rekuperator to najważniejszy element w wentylacji mechanicznej. Stanowi on serce instalacji rekuperacji. Umieszczony w nim wymiennik odpowiedzialny jest za odzyskiwanie ciepła z zużytego powietrza i ogrzanie nim powietrza nawiewanego. Dobór odpowiedniego rekuperatora to gwarancja sprawnie działającej instalacji wentylacyjnej.

Wybierając rekuperator, warto dobrze przemyśleć wybór modelu. Ważnych jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę. Związane są one z budową i specyfiką rekuperatora. Najważniejszym punktem rekuperatora jest wymiennik ciepła. Dostępne są modele rekuperatorów z różnymi wariantami wymienników: krzyżowym, krzyżowo-przeciwprądowym, obrotowym. Wymienniki obrotowe umożliwiają nie tylko wymianę powietrza z odzyskaniem ciepła, ale także pozwalają kontrolować wilgotność powietrza.

 

Kolejnym bardzo ważnym elementem rekuperatora są wentylatory. Dostępne są wentylatory zasilane prądem stałym lub zmiennym. Odpowiednio dobrany wentylator jest też odpowiedzialny za wydajność wymiany powietrza. Dlatego parametry wentylatora należy dostosować do kubatury pomieszczenia. Ważne jest by rekuperator mógł w ciągu  godziny wymienić minimum połowę kubatury pomieszczenia.

 

W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy bardzo bogaty asortyment rekuperatorów. Asortyment obejmuje rekuperatory przeznaczone zarówno do wnętrz poniżej 100 m2, jak i do przestrzeni o pokaźnej kubaturze. Przygotowaliśmy także niezwykle wydajne rekuperatory do biura, a także rekuperatory ścienne.

 

Chcesz dowiedzieć się jaki rekuperator wybrać?  Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie, dopasowane do waszych potrzeb.