Serwis klimatyzacji – naprawa klimatyzacji

Serwis klimatyzacji – naprawa klimatyzacji

SERVICE OVERVIEW

Serwis klimatyzacji

Jeżeli masz problem z uzyskaniem ustawionej temperatury, klimatyzacja cieknie lub potwierze ma albo tylko wydaje się mieć nieprzyjemny zapach, powinieneś niezwłocznie skontaktować się z serwisem AMJ klimatyzacje. Każda rzecz na termin przydatności do użycia i to samo dotyczy klimatyzatorów. Aby urządzenie pracowało długo i bezproblemowo, należy regularnie je serwisować i czyścić, by zachowało swoje pierwotne funkcje i wydajność. Firma AMJ Klimatyzacje specjalizuje się w serwisowaniu klimatyzacji, aby jednostki pracowaly efektywnie, a eksploatacja nie sprawiała niepotrzebnych niespodzianek w postaci usterek.

Oferujemy naszym klientom takie usługi związane z serwisem klimatyzacji:
– napełnianie klimatyzacji,
– naprawa klimatyzatora,
– opieka serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjna,
– inwentaryzacja sprzętu, opis stanu technicznego i oferta na regularną konserwację,
– czyszczenie układów wewnętrznych i zewnętrznych,
– konserwacja klimatyzacji,
– sprawdzanie szczelności klimatyzacji,
– likwidacja nieszczelności klimatyzacji,
– wymiana części w klimatyzacji,
– sprzedaż części do klimatyzacji,
– okresowe przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne,
– prowadzenie dokumentacji zaw. czynnik kontrolowany,
– uruchamianie i regulowanie systemów VRV i VRF.

Firma AMJ Klimatyzacje podchodzi do tematu serwisu klimatyzacji z należytą powagą, dlatego każdy nasz klient ma założoną własną książeczkę serwisową. Umieszczamy w niej wszelkie informacje na temat przeprowadzonych przeglądów, napraw, wymian części oraz usterek. Dzięki temu zawsze szybko i bezbłędnie stawiamy diagnozę, a gdy zachodzi taka potrzeba, skutecznie realizujemy naprawę i konserwacje, aby Państwo szybko mogli cieszyć się sprawną klimatyzacją. W przypadku nagłych awarii firma AMJ Jaroszyńscy postara się jak najszybciej dotrzeć na miejsce i rozwiązać problem, ponieważ wiemy, jak niezbędna jest dobra temperatura w domu czy biurze.

Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie na rynku klimatyzacji i świadczymy kompleksowe usługi, dzięki czemu zyskaliśmy niesamowity kapitał doświadczenia. Przez ten czas dokonaliśmy tysięcy montaży, napraw, przeglądów i konserwacji i jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Mamy gamę bardzo zadowolonych klinetów, który regularnie serwisują u nas swoje urządzenia, a dużą część zleceń otrzymujemy z polecenia naszych aktualnych klientów, co potwierdza, że rynek docenia nasz profesjonalizm. Klienci, którzy mieli okazję z nami współpracować, zawsze doceniają naszą dbałość podczas serwisu klimatyzacacji.

Co ile czasu trzeba serwisować klimatyzację? 

 Każda osoba mająca klimatyzator powinna nie tylko wiedzieć jak się nim posługiwać, ale również jak o niego zadbać by służył przez długi czas. Przeglądy okresowe są konieczne do prawidłowego funkcjonowania układu i wykonywać  należy je dwa razy w roku w porze jesienno-zimowej i zimowo-wiosennej. Układ klimatyzacyjny jest napełniony określoną ilością czynnika chłodzącego (gazu), który jest zmieszany z określoną ilością oleju. Jeżeli w układzie zaczyna brakować czynnika chłodzącego to nie ma cyrkulacji oleju który krąży po układzie smarując także sprężarkę. Brak smarowania sprężarki powoduje jej zatarcie. W zakres przeglądu  przewidziane  jest sprawdzanie całego układu chłodniczego, czyszczenie najważniejszych elementów  jak również  obowiązkowo przeprowadzone odgrzybianie i odkażanie parownika klimatyzacji . Czynności te  nie powinniśmy robić sami, ponieważ przy nieumiejętnym czyszczeniu można narazić się na skaleczenie, a nawet na porażenie prądem, zniszczyć obudowę urządzenia lub poszczególne jego  podzespoły.   Nie dokonując przeglądów tracimy również gwarancję fabryczną na urządzenie, dlatego lepiej jest się skontaktować z wykwalifikowanym serwisem. Przez zaniedbaną klimatyzację można nabawić się choroby lub alergii. Aby urządzenia klimatyzacyjne długo i prawidłowo nam służyły należy dbać o ich stan techniczny , czystość  oraz dezynfekować atestowanymi środkami chemicznymi. Ochroni to nasze zdrowie oraz przedłuży żywotność urządzenia, nie wspominając o komforcie oddychania czystym powietrzem .

 

Dlaczego przy włączonej klimatyzacji czuć nieprzyjemny zapach? 

Wilgoć, która pojawia się na parowniku, czyli wewnętrznym wymienniku ciepła w klimatyzacji, sprzyja procesowi rozwoju bakterii, grzybów i roztoczy. Następuje tam proces gnilny drobnych zanieczyszczeń, insektów, kurzu i wszystkiego co jest w naszym powietrzu. Skutkiem jest właśnie nieprzyjemny zapach, wydobywający się w czasie pracy urządzenia. Roztocza, grzyby i bakterie mogą być przyczyną chorób układu oddechowego. W naszej firmie wykonujemy czyszczenie parowników specjalnymi grzybobójczymi i antybakteryjnymi preparatami. Po takim zabiegu wylatujące powietrze już nikomu nie zaszkodzi, a wręcz jest lepsze, gdyż jest oczyszczone.